Meet The Staff...

  •  

    Lucinda Duffy

    Head Teacher

     
  •  

     

     

     

     
 
 
  •  

    Lianne Buchanan

    Deputy

     

      

     

     
 
  •  

    Louise Messham

    SLT- Teacher

    Behaviour Manager

     
 
  •  

    Claire Perrins

    14 - 19 Transition Manager

     
 
  •  

    Laura Akers

    EYFS Lead - Class 1

     
 
 
  •  

    Sam Scott

    Teacher - Class 2

     
 
  •  

    Gemma Greaves

    Teacher - Class 3

     
 
 
  •  

    Lyndsey Phillips

    Teacher - Class 4

     
 
  •  

    Jade Ashton

    Teacher - Class 5

     
 
 
  •  

     

    Teacher Class 6

     
 
  •  

    Janet Wilson

      Class 7

     
 
 
  •  

    Jane Hinkins

    Teacher Class - 8

     
 
  •  

    Shannon Lloyd

    Teacher Class 9

     
 
 
  •  

    Dale Holden

    Teacher Class 10

     
 
  •  

    Andrew Poskitt

    Teacher - Class 11

     
 
 
  •  

    Bev Marsden

    Teacher - Class 12

     
 
  •  

    Lois Wright

     

     
  •  

    Caroline Fletcher

    HLTA - ICT

     
 
 
  •  

    Anna Barnett

    HLTA - Behaviour

     
 
  •  

    Elaine Foster

    TA - Class 10

     
 
 
  •  

    Vicky Rutter

    TA - Class 2

     
 
  •  

    Leah Durig

    TA - Class 3

     
 
 
  •  

    Lesley Beswick

    TA - Class 3

     
 
  •  

    Natalie Doughty

    TA - Class 5

     
 
 
  •  

    Donna Hewitt

    TA - Class 4

     
 
  •  

    Natalie Silk

    TA

     
 
 
  •  

    Eileen Haddock

    TA - Class 3

     
 
  •  

    Jenny Widdas

    TA - Class 7

     
 
 
  •  

    Claire Edmonds

    TA - Class 11

     
 
  •  

    Emma Woods

    TA - Class 4

     
 
 
  •  

    Geta Heaton

    TA - Class 5

     
 
  • Gabrielle Sudworth

    Midday Assistant

     
 
 
  •  

    Tracy Thompson

    TA - Class 6

     
 
  •  

    Rachel Rodgers

    TA - Class 4

     
 
 
  •  

    Gill Meakin

    TA - Class 7

     
 
  •  

    Joanne Dodd

    TA - Class 7

     
 
 
  •  

    Diane Garcia

    TA - Class 7

     
 
  •  

     

     

     
 
 
  •  

    Stacey Radley

    TA - Class 8

     
 
  •  

    Kay Grecian

    TA - Class 9

     
 
 
  •  

    Jeni Hayler

    TA - Class 9

     
 
  •  

    Diane Somerfield

    TA - Class 1

     
 
 
  •  

    Lindsey Howell

    TA - Class 10

     
 
  •  

    Lisa Flaherty

    TA - Class 11

     
 
 
  •  

    Jayne Garratt

    TA - Class 1

     
 
  •  

    Briony Duane

    TA - Class 11

     
 
 
  •  

    Anne-Marie Connolly

    TA - Class 12

     
 
  •  

    Linda Bolton

    TA - Class 12

     
 
 
  •  

    Joanne Simpson

    Intervention TA

     
 
  •  

    Rita McHugh

    Intervention TA

     
 
 
  •  

    Jo Farnworth

    Midday Assistant

     
 
  •  

    Lynzi Pantoni

    Midday Assistant

     
 
 
  •  

    Cheryl Tillotson

    Midday Assistant

     
 
  •  

    Charlotte Blakeman

    Midday Assistant

     
  •  

    Allison Wright

    Office Manager

     
 
 
  •  

    Trish Ashton

    Office Administrator

     
 
  •  

    Cath Pinnington

    Receptionist

     
 
 
  •  

    Gary Hall

    Site Manager

     
 
  •  

     

 
 
  •  

     

     

     
 
  •  

    Alison Morris

    School Nurse

     
 
 
  •  

    Viv Dunmore

    School Nurse

     
 
  •  

    Claire Sheppherd

    Speech & Language Therapist

     
 
  •  

    Claire Sheppherd

    Speech & Language Therapist

     
 
 
  •  

    Sam Wright

    Speech & Language Therapist

     
 
  •  

    Trish Armitage

    Speech & Language Therapist

     
  •  

    Cath Dunn

    Canteen Staff

     
 
 
  •  

    Mary Booth

    Canteen Staff

     
 
  •  

    Cath

    Canteen Staff

     
 
 
  •  

    Vicky Edwards

    Canteen Staff